Film

Osiągnij silniejsze działanie aktorskie bez poczucia oszustwa

By 13 lipca 2020No Comments

Wielu utalentowanych ludzi, w tym aktorzy, czasami odczuwa niepewność i oszustwo, czując, że są oszustwem, nie będąc tak naprawdę utalentowanymi i „odkrywanymi”. Ale takie uczucia można zmienić w kierunku pewności siebie.

Te nieuczciwe uczucia zdarzają się nie tylko niedoświadczonym aktorom.

Kate Winslet przyznała, że ​​czasami budzi się rano przed pójściem na sesję zdjęciową i myśli: „Nie mogę tego zrobić; jestem oszustem. Ty mnie zwolnisz”.

Te komentarze zrobiła po nominacjach do Oscara za Titanica oraz Rozważność i wrażliwość.

Michelle Pfeiffer powiedziała, że ​​boi się, że ludzie dowiedzą się, że tak naprawdę nie była zbyt utalentowana i że „wszystko było wielkim złudzeniem”.

Nicole Kidman przyznaje, że często myśli: „Popatrzysz na mnie, żeby mnie zwolnić”. I Don Cheadle powiedział o oglądaniu jego występów w filmach: „Widzę tylko wszystko, co robię źle, co jest oszustwem i oszustwem”.

Ale te pomysły i uczucia są po prostu bardziej ekstremalnymi wersjami tego rodzaju wątpliwości, które mogą być pomocne. Jeśli uważasz, że nie robisz tego, co możesz zrobić jako aktor, prawdopodobnie będziesz zmotywowany do dalszej poprawy.

Jeśli pozostajesz zmotywowany i pewny siebie, nie będąc dotkniętym nierealistyczną lub przesadną niepewnością, być może będziesz musiał być bardziej świadomy swoich reakcji emocjonalnych.

Jednym ze sposobów na to jest przeczytanie wywiadów lub cytatów z innych aktorów, których podziwiasz i szukanie komentarzy takich jak te powyżej. Następnie zadaj sobie pytanie, czy masz podobne odczucia na temat własnych umiejętności.

O Matcie Damonie Gwyneth Paltrow powiedziała: „Myślę, że Mattowi tak bardzo zależy na byciu artystą lub dobrym aktorem, a on naprawdę pobije się, aby się tam dostać. Zawsze masz wrażenie, że czuje się ma to, że na to nie zasługuje. ” to.”

I Damon przyznał: „Po prostu nigdy nie wiem, czy dam radę. Mam straszne, poważne obawy o własne zdolności”.

Te „poważne obawy” lub poczucie oszustwa mogą stać się tak poważne, że ograniczają się i uniemożliwiają poszukiwanie ról lub głębi postaci, które naprawdę można osiągnąć.

Skutecznym sposobem radzenia sobie z tymi uczuciami jest zastosowanie strategii terapii poznawczej, która „kwestionuje dowody” lub dokładnie analizuje twoje myśli i pomysły na temat tego, czy są one prawdziwe.

Na przykład, jeśli wygrałeś rolę, ale powiedziałeś (tak jak aktorzy powyżej), że tak naprawdę nie masz talentu, zadaj sobie pytanie: czy producent lub reżyser naprawdę podjąłby tak ważną decyzję biznesową, tylko na Twój wygląd, niezależnie od twoich umiejętności aktorskich?

Możesz również zapytać, czy Twoi koledzy mówią coś o Twojej pracy, co sugeruje, że jesteś fałszywy, czy też komentują, że masz talent? Kiedy czujesz się jak oszustwo, czasem trudno jest zrozumieć, co dokładnie mają na myśli inni ludzie.

Mogą również istnieć głębsze problemy z samooceną lub obawą przed sukcesem, które mogą pomóc każdemu z nas poczuć się jak oszustwo. Takie rzeczy można poprawić poprzez doradztwo i większą pewność siebie. Przeczytaj o tym i zapytaj innych aktorów, czy mają podobne odczucia.

Pomocne może być obiektywne uświadomienie sobie swojej pracy poza uczuciami. Zobacz, co naprawdę robisz na zajęciach lub przedstawieniach teatralnych, a nie jak czujesz się „niedoskonały” lub „nieodpowiedni”.