Film

Zacznij grać – czy ktoś może zostać aktorem? Więc możesz!

By 13 lipca 2020No Comments

Powiedzmy, że obudziłeś się dziś rano i po raz pierwszy w życiu ogłosiłeś: „Chcę zacząć działać!” Gdzie należy się zwrócić Czego będziesz potrzebować Gdzie powinieneś iść? Aby zacząć grać, powinieneś mieć kilka rzeczy w porządku i na właściwej drodze. Jak w każdym innym zawodzie, chcesz zapoznać się z narzędziami i uporządkować plan gry. Przyjrzyjmy się bliżej rzeczom, na których powinieneś się skupić, abyś mógł od razu zacząć handlować.

Headshots

Dobry staromodny strzał w głowę przeszedł długą drogę przez lata i nadal jest wizytówką aktora. To jak twoja wizytówka. Ujęcie głowy aktora jest często pierwszą rzeczą, którą agenci i dyrektorzy castingu oceniają, aby ustalić, czy chcą zaprosić Cię na przesłuchanie.

Jeśli naprawdę chcesz zacząć grać, naprawdę musisz poświęcić dużo czasu na badanie tej części, aby znaleźć dla siebie idealnego fotografa z headshotem. Proszę nie ma przyjaciela z aparatem. Przeprowadź badania i znajdź profesjonalnego fotografa w pobliżu.

Większość dobrych fotografów ma dziś swoje portfolio online, dzięki czemu możesz łatwo wybrać kilka, które ci się podobają i umówić spotkanie, aby sprawdzić, czy masz chemię razem. Ważne jest, abyście oboje dobrze ze sobą współpracowali, aby mógł pomóc ci zrobić wszystko, co w twojej mocy. Zwróć uwagę na zasadę Numero Uno: twój strzał w głowę musi wyglądać jak ty.

Klasy

Większość miast ma do wyboru co najmniej kilka różnych klas aktorskich. Bez względu na to, jakie kursy wybierzesz, sprawdź wcześniej klasę aktorską, aby upewnić się, że jest dla Ciebie odpowiednia. Wiele kursów teatralnych oferuje bezpłatne audyty dla nowych studentów.

Podczas badań, jakie zajęcia aktorskie należy podjąć, musisz wybrać jeden z następujących priorytetów:

  • Działaj przed kamerą
  • Studium sceny
  • Praca w monologu
  • Spektakl muzyczny
  • Technika audytu

To niekompletna lista, ale powinna dać ci dobry obraz tego, jakie rodzaje zajęć aktorskich są oferowane. Z tego powodu ważne jest sprawdzenie klasy przed jej ustaleniem.

Pragnienie i wytrwałość.

Jeśli niekoniecznie lubisz to, co robisz, nigdy nie odniesiesz sukcesu. To prawdziwe stwierdzenie, bez względu na twoje życiowe cele, ale tym bardziej, jeśli zdecydujesz się rozpocząć handel. Przechodząc przez sklep, zawsze powinieneś pozwolić, by ogień płonął w twoim żołądku. Zawsze tego chcę. Jeśli nie zawsze tego chcesz, zatrzymasz się.

Sklep z dramatami cię nie znajdzie. Musisz stale pracować, aby doskonalić się i być przed decydentami. Sieć, weź lekcje, przesłuchanie. Ten przemysł jest (niestety) pełen odrzucenia, którego nigdzie nie można zobaczyć na większą skalę. Po przesłuchaniach chodzimy na przesłuchania i przez większość czasu słyszymy „nie”.

To tylko gra liczbowa. Rozwijaj grubą skórę, nie bierz jej osobiście i ucz się na każdym przesłuchaniu, aby poprawić siebie. Nie bij się i nie złość, jeśli myślisz, że to spieprzyłeś. Istnieje wiele czynników, na które nie mamy wpływu, które decydują o wyniku rzutowania. Jeśli nie dostaniesz roli, może to wynikać z przyczyn niezależnych od ciebie. Będzie o wiele więcej miejsc pracy aktorskiej do wygrania.

A teraz wynoś się i zacznij działać już dziś!